top of page

* Sorunumun çözümlenmesi için kaç seans gerekir?

 

   Bir konunun çözümlenebilmesi için ne kadar seans sayısı gerekebileceği danışandan danışana ve konunun o kişinin ruhunun ne kadar derinliklerine işlemiş   olduğu ile orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Bazen bir seansta rahatlama ve değişim yaşanabileceği gibi bazen 4-5 seans gerekebilir.

 

* Seansa gelmeden önce yapmam gereken bir şey var mı?

 

Dikkat edilmesi gereken şey uykusuz, yorgun gelmemek. Alkol veya uyuşturucu etkisi altında olmamak.  Seansa gelmeden evvel kahve de alınmaması tavsiye edilir. Bir gün evvel hangi konularda çalışmak istiyorsanız onlara odaklanmak ve çalışmaya niyet etmeniz, çalışmaya bilinç altının hazırlanması için faydalıdır. 

 

* Herkes trans geçiş yapabiliyor mu?

 

Korkular, bazı fazlasıyla analitik yapıda insanlar, duygusal bedeni  kapalı insanlar trans geçiş yapamayabilir. Hiç bir meditasyon ve farklı ruhsal çalışma deneyimi olmayan insanlar ise kolaylıkla geçiş yapabiliyorlar. Burada önemli olan kişinin kendisiyle ve her yönüyle yüzleşmeye hazır olması ve değişimi gerçekten isteyip buna hazır olmasıdır.

 

* Trans esnasında Kontrolü kaybetmekten korkuyorum. 

 

Hafif trans halindeyken kontrol hala danışandadır. Danışmanın sesini duyabilir ve cevap verebilir durumda olursunuz. Ancak bilinç altı kayıtlarına inebilmek için rahat olmak gereklidir. Trans hali zaten gün içerisinde fark edilmeden yaşanan bir haldir. Bir romanın sayfalarında sadece elinizdeki kitaba konsantre olduğunuzda, bir filmi konsantre olmuş seyrederken zaten hafif transtasınızdır.  Seans bitiminde de çalışma danışan tarafından hatırlanır. 

 

* Bu çalışmalara katılmak için geçmiş hayatlara inanmak şart mıdır?

 

Hayır, değildir.  Geçmiş hayatlara inanmayan ya da şüphede olan bir insan da kolaylıkla geçiş yapıp bilinç altındaki hikayeye ulaşabilir ve çalışmanın sonuçlarından faydalanabilir. Önemli olan çalışmanın hayatınızda neleri çözdüğü ve sağladığı katkıdır.

 

* Ya hissettiğim, gördüğüm hikaye uydurma ise?

 

Uydurma bir hikaye bile olsa, hikaye sizin içinizden çıkmaktadır. Burada önemli olan neden bu hikayenin içinizde yaşadığı ve sorunlarınızla nasıl örtüştüğüdür. Herkesin hikayesi kendisi gibi biriciktir. Anlatılan hikaye sorunların çözümüne ve dönüşüme katkıda bulunduğu sürece gerçekten yaşamış olup olmadığınız önemli değildir. 

 

 

 

Önemli Not: Bu çalışmalar tıbbi tedavi yerine geçmez ve süregelen bir tedaviniz varsa devam etmeniz gereklidir. 

İç dünyanıza giden yolu gösteren düşünce ve duygularınızdır, düşünce ve duygularınıza ise, izin verdiğinizde ruhunuz fener olur. 

Ayşegül 

bottom of page